Sarıyer Geç Uyandı

Sarıyer, Yusuf Ziya Öniş’te misafir ettiği Kırklarelispor ile 2-2 berabere kaldı.

Karşılaşmanın henüz 3. dakikasında savunmamızın arasına atılan topa müthiş bir depar atan eski oyuncumuz Serkan Çalık topu Kaleci Fırat’ın altından ağlarla buluşturarak skoru 1-0 yaptı. İlk yarının bu skorla sonuçlanmasının ardından ikinci yarıda maça baskılı başlayan Sarıyer rakibine bu kez kontra atakta mağlup oldu. Maçın 52. dakikasında gelişen ani akında Serkan Çalık bir kez daha sahneye çıktı topu 70 metre taşıdıktan sonra arkadaşı Nazif’e kazandırdı, Nazif’in şutu durumu 2-0’a getirdi.

İki farklı geri düşmesine karşın taraftarının tezahüratları altında maça asılmaya devam eden Sarıyer, önce 57. dakikaada sağ kanattan gelişen akınımızda Yaser ortasında topla ceza sahası uzak köşesine yakın noktada buluşan Enes harika bir vuruşla farkı bire indiren golü kaydetti. Bu golün yalnızca bir dakika sonrasında ceza sahası içerisine gelen ortayı Ergün kale sahası içerisine şişirdi. Topla buluşan Emrah topu kafayla kaleye göndererek skora beraberliği getirdi.

Sonraki dakikalar karşılıklı ataklarla geçilmesine rağmen her iki takım da golü bulamadı ve karşılaşma 2-2 berabere sonlandı.

Sarıyer: 2 – Kırklarelispor: 2
Stat: Yusuf Ziya Öniş
Hakemler: Bilal Köseoğlu, Mehmet Şengül, Cemal Alpay
Sarıyer: Fırat, Hüsnü (Dk. 56 Bertul), Mert, Fethi, Yaser, Erkut, Emrah, Cihan (Dk. 46 Ergün), Hakan, Fahri, Melih (Dk. 35 Ensar Enes)
Kırklarelispor: Oğuzhan, Davut, Soner, Enis, Mustafa, Ahmet (Dk. 78 Erdi), Serkan (Dk. 76 Sedat), Celal, Cemal, Nazif (Dk. 56 Şahinali), Kağan Timurcin
Goller: Dk. 3 Serkan, Dk. 52 Nazif (Kırklarelispor), Dk. 57 Ensar Enes, Dk. 58 Emrah (Sarıyer)
Sarı Kartlar: Dk. 64 Fethi (Sarıyer), Dk. 75 Mustafa (Kırklarelispor)