Sarıyerli Futbolcuların Dikkatine!

Sarıyer bugün YZÖ Stadında karşılaştığı Ligin sondan ikinci takımı olan Tokatspor’a 1-0 yenilerek herkesi hayal kırıklığına uğrattı.
Sarıyer takımı mağlup olabilir, berabere kalabilir, hatta hezimete bile uğrayabilir. Futbolun içinde bunlar vardır. Ama futbolun bir de kendi şahsiyeti vardır. Yani meşin yuvarlak kendisinin peşinden koşulmasını, kendisine ayakla, kafa ile vurulmasını ister. Meşin yuvarlak sevilmesini ister. Meşin yuvarlak sevilmediği anda onu sevmeyen futbolcunun yüzüne tükürür: bugün olduğu gibi… Meşin yuvarlağın peşinden koşulmadığı anda o meşin yuvarlak kendisini kovalamayanı yuhalattırır, yerin dibine sokar… Sarıyer takımı sahada yoktu, kayıptı, yitikti,. bitikti… Gümüşhane takımına karşı ölümüne mücadele ver, gel bu maçta yeşil zemin üzerinde dolaş…
Sarıyer kalecisi Fırat; Riza’nın, Şeref Gözenin, Taner’in, Zeki Yazıcı’nın, Cihat Susever’in, Erhan Aslan’ın, İlker’in, Müller’in (Metin Mert) Yaşar’ın, koruduğu kalede görev yaptın.Onlara layık olabildiğine inanıyor musunuz? Fatih Akyol; Ayhan Erman, Baba Recep, Şener Çınar, Mustafa Yetmişbir, Metin Kaplan, Mehmet Şansal, Mahmut Kocabal’ın oynadığı yerde oynuyorsun, bunların midesini bulandırdığını bilmeni isterim… Sabutay Bayülken maç eksiğin olabilir ama unutma o mevkide Esat Bayram, Minhacettin Barut, Tevfik Kızılay, Turgut Çim, Ercüment, Emin İlhan, Serdar, Ali Çoban, Vişhnevski gibi adamlar oynadı onların da kalplerini sızlattığınızı hatırlatmak isterim. Mert Kula, senin oynadığın yerde Avni, Deli Mehmet, Yaşar Yiğit, Erdem Acar, Yaşar Elmas, Rabbani Şaşmaz, Oğuz gibi dev isimler forma giydi, sizi seyretselerdi, yerin dibine geçerlerdi… Hüsnü Başkurt; İlhami, Cudi, Eyüp Şengün, Doğan, Cihat, Sergal, Altay, Cem Pamiroğlu, Varotoviç gibi futbolcuların oynadığı mevkide oynadınız sizi görmüş olsalardı her halde futbolcu olduklarına pişman olurlardı. Ensar, Hakan, Seçkin, Erkut, Bertül, Furkan hangi mevkide oynadığınızın farkında mısınız. Eğer, Baba Kenan, Mustafa Yürür, Markoş Çetin, Oktay Ungan, Küçük Doğan,Mehmet Kalkavan, Kıvırcık Mustafa, Hakan Özgerçek, Adnan Özcan, Metin Meşe, Ruli, Erdin, Sead Çelebiç, Cengiz Güzeltepe, Cengiz Oğuz, Engin Ülker, Eyüp Odabaşı, Aykut, Kamuran, Erdal Keser, Mustafa Yücedağ, Ali Ravcı, Ümit Algür ve diğerlerini ne kadar yaraladığınızı biliyor musunuz? Eğer Baba Kenan tekrar dünyaya dönebilse, eline alacağı sopa ile cümlenizi sahada kovalar dururdu.”Çıkarın formalarınızı gidin” diye bağırırdı… Yaser, Cihan, Emrah ne yaptınız maç boyu? Şenol Birol, Süreyya Saraç,Cemil Turan, Garo, Hayri Ülgen, Selçuk Yula, Sercan Görgülü, Rıdvan Dilmen, Nail Timurcuoğlu, Ahmet Sert, Suphi ve diğerleri bu perişanlığınız karşısında kahırlarından ölmüyorlarsa, meşin yuvarlağa aşık olduklarındandır.
Neden böyle? Niçin böyle? Yanıt vermek size düşer. Tribünden görünen maça kendinizi vermediğiniz, isteyerek oynamadığınız ve daha vahimi de Teknik Direktörü göndermek için kasten oynamadığınızdır. Bu anlayış çok kötü, vahim, çok düşündürücü bir şeydir. Böyle bir zihniyetle sahaya çıktığınıza inanmak istemiyorum. Sporcu, hangi sporu yaparsa yapsın, centilmendir, merttir, duygu dolu ve ahlaklıdır. Bu nedenledir ki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK “Ben Sporcunun zeki ve aynı zamanda Ahlaklısını severim” demiştir. Lütfen bu veciz sözü rehber kabul edin, bu kabuslu günleri geri bırakın, futbolu futbol gibi oynamaya,kişiliğinizi ortaya koymanızı salık veririm.