Sarıyer’e Yazık Oluyor!

Sarıyer Lig üçüncüsüne karşı mücadele etti. Topa daha çok sahip olan Sarıyer, çok koşan, çok pres yapan rakibine karşı belki de ilk defa bu kadar arzulu, hırslı va kazanma hırsı ile dolu bir maç oynadı. Rakibin ilk yarıda tek pozisyonu vardı ve uzaktan atılan bir şut Sarıyer üst kale direğinden döndü. Sarıyer 21. Dk. da tehlikeli oldu Emrah’ın kale ağzından şutu auta çıktı,25 Dk. da Ensar’ın şutu rakip kalecide kaldı. 40. Dk da Oğuz’un şutunu rakip defans oyuncusu kafa ile dışarı çıkardı. 41 nci 45’nci dakikalarda hakem Sarıyer’in iki penaltılık pozisyonu penaltı ile değerlendirmedi.
Maçın ikinci yarısına Sarıyer daha iyi başldı ve 53’ci dakikada yapılan ortaya sahip olan Oğuz nefis bir şutla takımının golünü attı,. Sarıyer baskısı devam ediyor 54 ve 71 nci dakikalarda Sarıyer iki pozisyondan yararlanamıyordu. Ne oluyorsa bu dakikadan sonra oluyor ve Sarıyer Teknik direktörü 72 nci dakikada forvete dönük oynayan Ensar’ın yerine bek oyuncusu Hüsnüyü oyuna alıyordu. 75’ci dakikeda Emrah’ın yerine de Bertül’ü oyuna alan Sarıyer Teknik direktörü Bahri Kaya, rakibin ekmeğine yağ sürüyor ve savunması geriye yaslanan Sarıyer üzerine Menemen Belediye ağır bir baskı kuruyordu. Bunu göremeyen Bahri Kaya 85. nhci dakikada yine bir yanlış yapıyor ve Sarıyer’i rakip sayaya taşıyan tek adam olan tecrübeli Yaser’i de oyundan alıp yerine Çınar’ı koyarak rakibin üstünlügünü kabul ediyordu. Sarıyer tamamen savunma ağırlıklı oynadığı için baskı altına giriyordu. Rakibin ağır baskısı altında bunalan Sarıyer maç bitti -bitecek derken golü yiyordu. Rakibin gelişen cılız atağında, Sarıyer defansında dört kişi önlerindeki topu seyredince araya giren rakip futbolcu altı pas içinde topa zorla dokunabiliyor ve kaleci Fırat’ın beyhude uzanışı da sonuç vöermeyince rakibin beraberlik golü geliyordu. Böylece Sarıyer, yediği golle kazanılmış üç puanın ibirini kaybedilyor diğerini de rakibine hediye ediyordu.
Yılların teknik direktörü Bahri Kaya kendi sahasında oynarken bunu yaparsa yönetici ne yapsın, taraftar ne yapsın, futbolcu yapsın. Kaybedien üç puana mı açısın, kaybedilen onca prime mi? Görülüyor ki Bahri Hoca da takımı taşıbilecek durumda değil,. Yazık oldu, yazık oluyor.. Bu maç kazanılsaydı, ilk beş arasına girmek hayli kolaylaşacaktı. Demek ki olmayınca olmuyor…