Martı’dan Tatsız Tuzsuz Galibiyet

Lig başladığından beri kendi sahasında beklenilen performansı ortaya koyamayan ve Tuzlaspor karşılaşmasına kadar sahasındaki 11 maçta sadece 3 galibiyet alabilen Beyaz Martılar, Yusuf Ziya Öniş’teki 12. karşılaşmasında 4. galibiyetini almayı başardı.

Maça fırtına gibi başlayan Sarıyer henüz 5. dakikada kazanılan serbest vuruşta Fatih Kara’nın uzaktan şık golüyle 1-0 öne geçti. Hız kesmeyen Beyaz Martılar 8. dakikada Sabutay ile farkı ikiye çıkardı. Dakikalar 14’ü gösterdiğinde ise Yaser Yıldız durumu 3-0’a taşıdı. İlk yarı boyunca oyunun hakimi olan ekibimiz soyunma odasına 3-0 önde gitti.

İkinci yarıda her iki tarafın yaptığı değişiklikler maça damgasını vurdu. Özellikle ikinci yarının başında oyuna giren Tuzlaspor’un 22 yaşındaki 7 numaralı sağ kanat oyuncusu Sadık Baş, hem oyuncularımızın hem taraftarlarımızın soğuk terler dökmesine neden oldu. Sarıyer’de ise oyundan çıkan isimler Emrah ve Ensar’dı. Hucümdaki etkinlikleriyle rakibin atağı düşünmesine engel olan bu iki isim oyundan alınınca maçın seyri de değişmiş oldu. Rahatlayan Tuzlaspor, genç oyuncusu Sadık’la birlikte ekibimize göre sol kanattan birçok tehlikeli atak geliştirdi ve 63. dakikada golü de buldu. Beraberliği yakalama umuduyla ataklarına devam eden ve Sarıyer’in direnç gösteremediği Tuzlaspor 85. dakikada durumu 3-2’ye getirmeyi de başardı.

Golün hemen ardından Tuzlaspor’un 10 kişi kalması ekibimizin işini kolaylaştırdı ve maç 3-2 tamamlandı. Böylelikle Menemen maçında yaşanan kabus tekrar yaşanmamış oldu.

Tuzlaspor’un 7 numaralı oyuncusu Sadık’a tekrar değinmek isteriz. Önümüzdeki yıl 1. Lig’de olmayı ya da 2. Lig’de şampiyonluğu hedefleyecek olan ekibimizin bu oyuncu gibi genç ve dinamik “sporculara” ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve transfer komitemizin bir an önce toplanarak Sadık ve benzer oyuncuları, gerek fiziksel gerek profesyonel gerekse de karakter özellikleriyle incelemeye başlayıp camiamıza uygun olup olmadığına karar vererek önümüzdeki sezonun kadrosunun oluşturulması için adım atmasını bekliyoruz.

Haber: Kadir Ekinci