GÜNAYdın Kastamonu

Sarıyer sahasında ağırladığı Kastamonuspor 1966’yı, rakibin eski oyuncusu Günay’ın üç golle yıldızlaştığı karşılaşmada 4-1 mağlup etti.

Yaklaşık 1000 civarında rakip takım seyircisinin de izlediği karşılaşmanın ilk yarısında her iki takımda dengeli bir oyun sergiledi ve oyun daha çok orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Sarıyer’in golü 32’de Kemal Tokak’tan geldi. Soldan gelişen atakta ceza sahası içerisinde topa çok iyi yükselen Kemal kafa vuruşu ile topu ağlara gönderdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına konuk ekip Kastamonuspor daha istekli başladı. Kurduğu baskının sonucunu 57. dakikada Alican’ın attığı golle aldı ve skora yeniden eşitlik geldi. Karşılaşma yeniden dengeli bir orta saha mücadelesine dönmüşken bu kez sahneye Günay çıktı. Günay daha önce Sarıyer’den ayrılarak transfer olduğu ancak geçirdiği sakatlığın ardından destek göremediği için ayrılmak zorunda kaldığı Kastamonuspor’a 77. dakikada attığı golle Sarıyer’i 2-1 öne geçirdi. Gollerine devam eden Günay önce 88 ve nihayet 90. dakikada attığı gollerle skoru 4-1’e taşıdı.

Bu galibiyetin ardından 18 puanla 7. sırada yer alan Sarıyer gelecek hafta Cumartesi günü lider Keçiörengücü’nün konuğu olacak.

Sarıyer 4 – Kastamonuspor 1966 1

Sarıyer: Serdar Kulbilge, Fatih Kara, Sabutay Alper Bayülken, Kemal Tokak, Hüsnü Başkurt, Serkan Balcı (49′ Günay Şakar), Kıvanç Karakaş (86′ Emrah Uzun), Alim Harlak, Erkut Tekinsoy, Yaser Yıldız (89′ Serkan Yalçın), Bertul Kocabaş

Kastamonuspor 1966: Cengiz Biçer, Oğuz Özden, Doğan Can Otman, Ümit Karaal, Faruk Öcal (46′ Okan Yıldız), Ali Kucik, Ömer Can Sokullu, Alican Karadağ, Savaş Tağa, Youssef Yeşilmen (79′ Ferit Erişçi), Muhammet Haşim Çoban (71′ Tayyib Kanarya)

Hakem: Adem Sarıtaş, Ali Etlikci, Mehmet Öcal, A.s.buğrahan Koca

Goller: DK 32: Kemal Tokak (Sarıyer), DK 57: Alican Karadağ (Kastamonuspor 1966), DK 77: Günay Şakar (Sarıyer), DK 88: Günay Şakar (Sarıyer), DK 90: Günay Şakar (Sarıyer)

Sarı Kartlar: DK 58: Alican Karadağ (Kastamonuspor 1966), DK 63: Doğan Can Otman (Kastamonuspor 1966), DK 66: Youssef Yeşilmen (Kastamonuspor 1966), DK 84: Kemal Tokak (Sarıyer)