Sarıyer Lideri Devirdi

Sarıyer yine şaşırttı! Geçen hafta ligin en dipteki takımlarından Tepecik’e yenilirken, bugün lideri devirdi. Her zaman yazarım; Sarıyer zor maçların takımıdır. Zoru sever güç olanı yapar ve başarır. Yine öyle oldu. Sarıyer, Lider Bandırma’yı (3-2) yenerek ilk maçın revanjını da vermedi.

Maça her iki takım de temkinli başladı. Havanın soğuk ve zeminin kaygan oluşu, zaman zaman futbolcuları çok güç durumlara düşürmesine rağmen, zevkli bir müsabaka izlendi. Müsabakanın ilk yarım saati durgun tempoda oynandı. Bu dakikadan sonra oyuna Sarıyer hâkim oldu ama golü de kalesinde gördü. 39’cü dakikada sağ kanattan atak yapan rakibin ortasını Osman seyredince rakip santrafor kafa ile maçın ilk golünü kaydetti. Devre böyle sona erdi.

İkinci yarıya Sarıyer müthiş bir hızla başladı ve 46’cı dakikada Güney’in golü ile beraberliği sağladı. Ataklarına devam eden Sarıyer 49’cu dakikada Cemre’nin nefis golü ile 2-1 öne geçti ancak skoru koruyamadı ve 73’cü dakikada frikikten yediği golle durum 2-2 oldu. Maçın son onbeş dakikasına gelindiğinde Sarıyer’in atak üzerine atak yaptığı ve pozisyon bulduğu görüldü. Nihayet 78’ci dakikada Güney’in ortası ile buluşan Eray takımının üçüncü golünü attı ve galibiyeti ilan etti. Sarıyer bu galibiyetle lideri koltuğundan indirdi. Kendisi de, Nazilli’nin yenilmesi üzerine 5’nciliğe yükseldi.

Hava soğuk, zemin kaygandı buna rağmen iyi bir müsabaka oynandı. Bandırma mutlak galibiyet için sahaya çıktığından çok açık bir futbol oynadı. Bu da Sarıyer’in işine geldi.  Her zaman Sarıyer orta alanı aksarken bu defa Sarıyer defansı aksadı. Orta sahada Soner, Mustafa ve Hakan gerçekten çok başarılı bir futbol sergilediler. Defansta ise adeta panik vardı. Hele hava toplarındaki zafiyet müthişti. Oysa Fırat Arıkan vardı ama uzun boylu olmasına rağmen topları rakipler almayı başardı.  Osman iki haftadır iyi değil. Takım Kaptanı Osman, bildiğim kadarı ile bu değil. İki golü de yememeliydi. Fırat Arıkan’ın yükselemediği topa Osman derhal çıkıp müdahale etmeliydi. Mütereddit kaldı ve rakip kafayı vurarak golü yaptı. İkinci gol de farklı değildi. Çaprazdan frikik atışı ve Osman barajı yaptırmasına rağmen kapalı köşeden golü yemesi ve her hangi bir müdahalede bulunamaması onun şanssızlığı idi. Takımı buralara kadar sırtlayan Kaptan’ın son iki hafta böylesi hatalar yapması Plaf-Off yükselmeyi tehlikeye sokar. Aman dikkat…  Bu haftaki ortaya sahayı gördükten sonra insan ister istemez “YAHU HEP BÖYLE OYNASANIZA” demek geliyor insanın aklına. Hakan tek hata yapmadı, müthiş top çaldı ve paslar attı. Mustafa mükemmel mücadele etti, takımı oynatmaya çalıştı. Soner adım atmadık yer bırakmadı. Eser’in attırdığı birinci gole şapka çıkarılır. Sol kanattan sağ kanata aktardığı topla Güney golü yaptı.  Güney çok çalıştı, hep golü düşündü, tehlike yarattı. Golde attı, asiste yaptı. Keza Cemre yine fırsatçılığını gösterdi ve attı golünü… Bahri Kaya oyuncu değişiklikleri tercihinde yerinde kararlar verdi. Sonradan oyuna girenler de gerektiği kadar çalıştılar ve kazanılan başarının mimarı oldular. Tebrikler…

Hakem “erkek futbol” oynanmasına izin verdi. Avantaja uydu, gelişi güzel düdük çalıp oyunu durdurmadı. Havanın ağır olması nedeni ile olacak kart kullanmakta cimri davrandı, iyi de yaptı.  Bence hakemler başarılıydı.

Yönetim kurulunun bu galibiyetle ne kadar rahatladığını görmenin zevkine vardım. Devamlı stres, devamlı sıkıntı ve burukluk! İşte futbol böyle bir şey! Bu haftada sevindirdi, inanıyorum dünyalar yöneticilerin oldu. Haklarıdır, onları da kutlarım.

Şeref tribününde büyük sevinç yaşandı. Her maça gelen Kaymakam Sayın Gürsoy Osman Bilgin’in takıma destek vermesi moral oldu.  Sanatçı Ferhat Göçer’in geldiği maçlarda takımın çok başarılı olması ve iyi sonuçlar alması da dikkatlerden kaçmadı.

Bütünü ile Sarıyer seyircisi mükemmeldi. Kale arkasında Grup Beyaz Martı, kapalıda Beyaz Martılar maçın başından sonuna kadar takımı destekleyerek güce güç kattılar. Hem de hiç kötü tezahürat yapmadılar ve rakip taraftarlarla dalaşmadılar. Her ne kadar kale arkasında bir karışıklık oldu ise de kötü bir sonuç olmadı. Seyircilerin yanlarına kadar gelen eski Sarıyer kalecisi Ethem Bayburt, bu renklerin bir sevdalısı olarak elbette ki Sarıyerlilerden tepki görmeyecekti.

Gayret Sarıyerli futbolcular. Sadece iki maç var play-off yolunda kazanın ve bu yolu açık tutun. Siz asla diğer takımlardan aşağı değilsiniz. Hatta onlardan çok daha deneyimli ve çok daha güçlü takımsınız. Biraz geride kalmakla, değerinizden kaybetmiş değilsiniz. Play-Off’a çıkın göreceksiniz, terfi edecek takım siz olacaksınız…