Bu Beyaz Formalı Takım Kim?

İşim nedeniyle şehir dışında ikamet ettiğim için, Sarıyer’i bu sezon ilk kez geçtiğimiz Pazar günü izleme fırsatı bulabildim. Heyecanlıydım, öyle ki kulüp başkanımızın şampiyonluk sözü vardı ve sezon öncesi büyük meblağlar harcanmıştı.

Heyecanım beyaz formalı takımın 10 numaralı oyuncusunu görene kadar sürdü ve 10 numaralı oyuncuyu gördükten sonra yerini kaygıya bıraktı. Sarıyer taraftarı, beyaz formalı takımı destekliyordu ve beyaz formalı takım gerçekten Sarıyer ise, arkadaşına “bana pas atma” diyen bu 10 numaralı oyuncuyla takımımızı zor günler bekliyordu. Beyaz formalı takımın başında Galatasaray’dan hatırladığımız Ayhan Akman vardı ve beyaz formalı takımın Sarıyer’imiz olmadığını Ayhan Akman’ın Sarıyer tribünlerine dönüp “yeter artık be susun, başım şişti!” serzenişiyle anladım.

Kinaye, mübalağa bir yana bu Pazar Sarıyer’imizi tanıyamadık, o beyaz formayla gördüğümüz takımın Sarıyer olduğunu kabullenemedik, hatta gururumuza yediremedik. Özellikle Ayhan Akman’ın “yeter artık be susun, başım şişti!” tepkisinden sonra…

Maç ile ilgili sosyal medyada yazıldı, çizildi. Önemli kritikler yapıldı. Bu yüzden maçla ilgili herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmaya çalışıp; taraftarın aklındaki soruları sormaya çalışacağım.

Her şeyden önce, taraftar takımı ve hocayı bu kadar sorgularken, acaba eli taşın altında olan yönetimimiz de bu konuları ve kendini sorguluyor mu?

Örneğin; Ayhan Akman’ın takımın başına getirilişini, geçen sezon canla başla mücadele eden birçok oyuncunun takımdan ayrılışını, bu kadar harcama yapılmasına rağmen başarının neden gelmediğini, başarı gelip şampiyon olunsa bile altyapısından oyuncu yetişmeyen bir kulübün üst liglerde nasıl kalıcı olabileceğini, ya da başarılı olunamadığında açılan borcun nasıl kapanacağını, bu borcun hesabını kimin vereceğini vesaire vesaire. Aklımızda çok soru var ama;

Bu beyaz formalı takım kim?