Teşekkürler Sarıyer

Lacivertbeyaz.net adresinden yayınladığım ilk haberin ardından 10 sene geçmiş. İlk haberim o zaman teknik direktörlük görevinde olan Hüseyin Kalpar hakkındaydı. Kulüp hakkında fikirlerimi, görüşlerimi bazen de isyanlarımı paylaşabileceğim mecra arıyordum. O zaman daha sosyal medya diye birşey de yoktu. Erol ve Ömer Acun kardeşler grupbeyazmarti.com sitesinden yayın yapıyorlardı, onların sitesinde yazılar yazdım, maç haberlerini hazırladım. Sağolsunlar hiçbir isteğimi geri çevirmediler onların sitelerinde kendi sitem gibi her istediğimiz yayınlıyorlardı ama kesmiyordu beni, direksiyona ben geçmek istiyordum. Bir deplasman maçı için organizasyon yapılıyordu, grupbeyazmartı’nın sitesinde sunucudan kaynaklanan teknik bir sorun nedeniyle bir kaç gün güncelleme yapılamamış ve deplasman organizasyonu yeterince duyurulamamıştı. Bu olay üzerine alternatif bir yayın kaynağını en kısa zamanda devreye sokmak gerektiğine karar verdim. Tüm cesaretimi toplayıp, işin teknik yönünden fazla anlamasamda  işe koyuldum. İlk önce Lacivertbeyaz.com adresini alacaktım, birkaç gün sonra bu adresin alınmış olduğunu gördüm. Demokrasilerde çareler tükenmezmiş .net uzantısıyla açtım siteyi.

Zaman içerisinde hem teknik, hem de içerik olarak gelişme gösterdik. Tabi tüm bu işleri asla tek başıma yapmadım. Sağolsun İbrahim Balcı 10. yayın yılımız için yazdığı yazıda bütün işi bana yıkmış ama hiçte öyle değil. Bir kere en başta kendisi sitenin Başyazarı ve lokomotifi, gerek eşsiz Sarıyer arşivi gerekse yorulmak bilmeden ürettiği yazılarıyla sitenin 10 yıldır yayında olmasının müsebbiblerinden biri. Sadece o mu? Peki grafik tasarım konusunda şaheser yaratmasının dışında, yorulduğum, vakit bulamadığım, motivasyonu kaybettiğim anlarda hemen koşup direksiyona oturan ve sitenin yayınını devam ettiren Kadir Ekinci’ye ne demeli? Facebook sayfamızın adminlerinden olan Murat Bodur kardeşimin her ricamı emir gibi telakki etmesi, asla yapamam dememesi karşısında şükran duymaktan başka ne hissedebilirim. Gerek sitenin yayınlarında gerekse sosyal medya paylaşımlarımızda farklı zamanlarda görev alıp zamanı gelince bayrağı başkasına devreden Cihan Aytulun, Yusuf Karakuş ve Ali Osman Uzuner dostlarımıza da teşekkürü borç bilirim.

Mutfaktakilere teşekkür ettikten sonra dışarıdan yanımızda olanları da es geçmeyelim. Sarıyer’de dönem dönem yayın yapan pek çok yerel haber sitesi oldu, bunlar doğal olarak birbirleriyle centilmence bir rekabet içerisinde oldular ama beni ve sitemi asla rakip yada öteki görmediler. Her zaman yanımda oldular bu sebeple, Sarıyerhaber.org sitesi ve Ümit Sanlav’a, Sariyermanset.com sitesi ve Ömer Canıbeyaz ile Vedat Özdemir’e, Sarıyerposta.com sitesi ve Levent Pehlivanoğlu’na, Sariyertimes.com sitesi ve Mustafa Balcı’ya kalbi teşekkürler. Her türlü bilgi ve belge talebimde sanki bu onlara verilmiş ilahi bir görevmiş gibi ellerinden gelen yardımı gösteren, beni her zaman kulübün içinden biri olarak kabul eden, Kulüp çalışanlarımız Şeref Ayer ve Mehmet Yüksel’e de minnet borçluyum.

Son olarak mesai saatlerim dışında kalan kısacık serbest zamanımda aile içi üzerime düşen görevleri yerine getirmek dururken saatlerimi Lacivertbeyaz.net’e harcamam karşısında asla şikayetçi olmayan Annem’e, Babam’a, Ablam’a ve hayatıma girdiği 3 senedir şikayet etmeyi bırakın bana yardım edebilmek için herşeyi yapan eşime de müteşekkirim.

10 yıl söylemek kolay ama bir düşünün 1o yılda dünya değişti, 10 yıl öncesinin söylemleri, şarkıları türküleri bugün artık nostalji oldu. 10 yıllık sürede kimler gelmiş kimler geçmiş, Haşmet Mürşit, Mehmet Tahir Sarıoğlu, İbrahim Balcı, Mustafa Hepanıl, İbrahim Bozan, Mehmet Akdağ, Hayati Kaptanoğlu, Saffet Akkoyun bu sürede kulübü yönetmişler. Hüseyin Kalpar, Mahmut Kocabal, Kenan Gönen, İlker Yağcıoğlu, Sadi Tekelioğlu, Erdem Acar, Mehmet Birinci, Beyhan Çalışkan, Bahaddin Güneş, Turhan Özyazanlar, Köksal Uzun, Bahri Kaya, Ayhan Akman ve son olarak Taner Taşkın çeşitli dönemlerde farklı sürelerde Teknik direktörlük görevini sürdüren isimler olmuş.

10 yıl boyunca Sarıyer forması giyerek farklı özellikleri ile akıllarda iz bırakmış birkaç futbolcu’nun daha ismini anmak isterim; Haluk Tanrıseven, Ali Kıbıç, Burhan Saatçioğlu, Ethem Bayburt, Birand Yaytaş, Bekir Hazar, Atahan Menekşe, Sefer Dursun, Ertan Koç, Cem Koşanoğlu, Yasin Sülün, Aydın Kuzu, Cumhur Bozacı, Sinan Pektemek, Göksel Akıncı, Hasan Aydınlı, Serkan Özdemir, Emre Karaman, Barış Bakır, Efecan Karaca, Cemre Atmaca, Semih Kaya, Emre Bayraktarbaşı, Hakan Soylu, Yaşar Çetin, onlara da selam olsun.

Sarıyer Spor Kulübü’nün tanıtımını yapmak ve Sarıyer Spor Kulübü lehinde bir kamuoyu oluşturmak gayesiyle çıktığımız yolda bize çeşitli şekiller de destek veren her Sarıyerliye gönülden teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği ve teveccühü ile daha bir çok yıl Sarıyer’e hizmet etmek dileğiyle, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.