Tespit Ettiklerim

SÖYLENECEK SÖZ YOK DİYOR VE SARIYER’İN KENDİ SAHASINDA MENEMEN BEL.’YE 1-3 YENİLDİĞİNİ HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDE YAZIYORUM. FUTBOL ÜÇ ŞIKLI BİR OYUN… DÖRDÜNCÜSÜ YOK! AMA BAZI GERÇEKLER VAR. BUNLARI DA UNUTMAMAK GEREKİR.
SARIYER’İN KENDİ ALANINDAKİ YENİLGİSİ ÇOK BÜYÜK BİR İŞ KAZASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.
SARIYER NEDEN YENİLDİ? BU SORU YANITLANIRKEN, BEN KENDİ ADIMA NEDEN YENİLMESİN Kİ DİYORUM…BUNA RAĞMEN KENDİ ALANINDA PUAN KAYBETMESİ HELE YENİLMESİ KESİNLİKLE BÜYÜK İŞ KAZAZI… BAZI ZAMANLAR KAZALAR GELİYORUM DİYE BAĞIRIR DURUR. İŞTE O ANI YAKALAMAK ÇOK ÖNEMLİ, YAKALAMAYADIĞINIZ ANDA KAZA BAŞINIZA GELİR…
SARIYER BUGÜN BUNU YAŞADI…
BEN BAZI TESPİTLERDE BULUNACAĞIM…


1) Rakip takıma karşı Sarıyer öteden beri başarısız oluyor. Evvelki maçlarsz incelenirse Sarıyer’in 5-0 lık, 4-1 lik,. 2-1 lik yenilgi aldığı maçları olduğu görülür.
2- Rakip takım Sarıyer’den daha genç bir ekip. Sarıyer’in ilk onbirinin toplamı yaşı 336, rakibin ise 306…
3- Sarıyer gibi bir semt takımı kadrosunda bir tane bile Sarıyer alt yapısından yetişen futbolcu bulundurmuyorsa, o çok bilinen Sarıyerlilik ruhunu yakalamıs imkanını bulamaz.
4- Başsız gövde hiç bir yere gidemez… Uzun süreli kampta bir yöneticinin bulunmaması büyük noksanlık, takım çalışmalarını önemli ölçüde etkiler. Öyle de olmuştur.
5- Her şeyden önce Sarıyer yeteri kadar çalışmış değil,
7- Henüz takım olabilme özelliğini kazanamamış,
8- Biz dün şöyle idik, bugün de aynı başarıyı gösteririz havasından kendilerini kurtaramayan futbolcular, asla başarılı olamaz,
9- Maalesef futbolcularımız kendilerini yenileyebilmiş değiller.
10- Hiç bir zaman yeteri hazırlık yapmayan takımlar başarılı olamaz.
11- Öyle anlıyorum ki, Sarıyer yeteri kadar hazırlık müsabakası oynamadan lig maçlarına çıktı ve maç eksiklikleri ortaya çıktı.
12- Üst liglerde oynayan futbolcular transfer edildiğinde onları başka mevkilerde kullanmaya çalışmak macera aramak gibidir.


DAHA ÇOK ŞEYLER YAZILABİLİR. AMA GEREKMEZ ZİRA, BELİRTTİĞİM GİBİ BU BÜYÜK BİR İŞ KAZASIDIR. YETERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINMADIĞI İÇİN KAZANIN ORTAYA GELDİĞİ BARİZ OLARAK GÖRÜLÜYOR. ŞÜPHE YOK Kİ GEREKEN ÖNLEMLER ALINACAK, HERKES; FUTBOLCU, TEKNİK ELEMAN VE YÖNETİM KURULU OLARAK BAŞLARINI ELLERİ ARASINDA ALIP DÜŞÜNECEK VE BAŞARI YOLUNDA NELER YAPILMASI GEREKTİĞİNE KARAR VERECEKLERDİR.
ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM Kİ; BU TAKIMDA SERDAR, HAKAN, SERKAN, KIVANÇ, EMRAH, SERKAN BALCI, ERKUT, FATİH, FIRAT, KEREM, YASER GİBİ KALİTESİ BELLİ ADAMLAR VAR. BU TAKIM KISA SÜREDE TOPARLANIR, BUNDAN DA ŞÜPHE ETMİYORUM. YETER Kİ DUYARLILIĞIMIZ, TAŞKINLIĞA YOL AÇMASIN, BEKLEMESİNİ VE TAKIMA DESTEK OLMASINI BİLELİM.