Sarıyer Böyle Güzel

Maalesef yanılmışız (!)

Buca maddi olanaksızlık nedeni ile lisanslarını alamamış, genç bir kadro ile çıkacak denildi. Bende her şeye rağmen şeytan şeytandır, dikkat etmemiz gerekir diye yazmıştım. Tam aksi oldu Sarıyer’in karşısına taş gibi bir takım çıktı. Yirmili yaşlarda iki üç kişi vardı ama otuzun üzerinde de bir kaç kişi vardı ve takım genç sayılmazdı. Rakip takım kapanmadan, oyunu çirkinleştirmeden, yenmek için sahaya çıktı ve maça sonuna kadar asıldı. Sarıyer’e zor anlar yaşattı ama nihayet rakibi Sarıyer’di. Her an önemli işler yapabilen bir takımdı Sarıyer.

Aslında Sarıyer pek başarılı değildi. Oyuna ağırlığını koyduğu zaman bile bunu devam ettiremedi. Ama hiç pes etmeden mücadelesini de sürdürdü ve bilhassa yaşlıların, tecrübelilerin oyunu ile sonuca gitti. Erkut’un metre 35 civarından korkunç şutu doksandan örümcek alırken, Serkan Balcı’nın büyük futbolu alkışlanıyordu. Yağmur başlayınca oyun daha da güzelleşti. Rakip beraberliği kurtarmak için saldırdıkça, zor anlar yaşayan Sarıyer ani bir atak sonunda Alim’in golü ile 2-0 öne geçti… Bu gol rakibi daha da kamçıladı. Maça ağırlığını koydu. İşte böylesi bir anda kazandığı frikik atışı sonunda şeref golünü buldu. Rakibin kullandığı frikik atışını kaleci Serdar çeldi, aradan fırlayan rakip futbolcu Murat geri gelen topu Sarıyer ağlarına gönderdi 2-1… Beraberliği kurtarmak için yüklenen rakiba karşı Sarıyer kontraataklarla tehlikeli olmaya başladı. Serkan Balcı, Yaser, Alim üçlüsünün devamlı atağa katılması sonucu Alim’in düşürülmesi ile frikik kazanıldı. Atışı Serkan Balcı kullandı ve Serkan Yalçın yerinde bir kafa darbesi ile durumu 3-1 yaptı, maçta bu skorla sona erdi.

Kazanılan galibiyet, atılan üç gol ve alınan üç puan harika. Ama takımda hala çok eksiklikler var. Defans alarm veriyor, orta alanda çabukluk yok, top çevirme diye bir şey yok…Pres yapılmıyor, hareketlilik yok, futbolcular ağır. Kalede Serdar yine iyi… Savunmada Sabutay kesici olarak iyi idi. Fırat yine çok gayretli ama biraz dağınıktı. Hüsnü bu yerin adamı değil, Fatih başarısızdı, ortaya alındıktan sonra daha verimli oldu. Takımın en iyisi şüphesiz Serkan Balcı idi. Sahada adım atmadık yer bırakmadı. Hem oynadı ve hem de Takımı oynattı.. 10 numara Ali kendine gelmiş değil, çok ağır, topu oyuna sokmakta zorlanıyor, devamlı geri pas yapmabı korkaklığından, devamlı oynadığına göre kendisini toparlaması gerekir, yoksa gittimi bir daha şans bulması zor olur. Erkut iyi, daha da iyi olabilir. Bertül çalışkandı, Yaser sakatlıktan yeni çıkmıştı ama her hava topunu rakibinden aldı. Deneyimi ile üçüncü golün yaratıcısı oldu. Takıma gerekli olan biri. Günay sakatlanana kadar başarılıydı. Yerine Alim girdi. Çok genç, toy biri… Daha dikkatli olması gerekir. Topu sevmesi, topu okşaması gerekir. Zamanında topla buluşacak, zamanında topu çıkaracak… Rakibin üzerine korkmadan gidecek. Korktuğu için pek çok pozisyonda top kaybetti. Topa girdiğinde ise rakip defansı zor durumlara soktu. Serkan Yalçın sağbeke alındı. Görev adamı, tecrübesi ile ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyor. Maçın sonlarna doğru attığı kafa golü ile takımını net skora taşıdı…

Takımda eksikler var. Biraz daha iyi çalışma ve sakatlıkların düzelmesi halinde Sarıyer çok daha iyi olacaktır. Bunu bekliyoruz. Ama üst sıralar için mücadele verilecekse takviye şart… Zira göründüğü kadarı ile kadro çok kısıtlı. Üç kişi sakat, bir cezalı… Böyle olunca da sorunlar arka arkaya geldi. Bu hafta kazasız geçti.

Tebrik ediyoruz. Devamını diliyoruz.