Sarıyer Kastamonu’ya Patladı

Sarıyer önemli bir maçı dört gol ve üç puanla kazandı. İlk yarı denk kuvvetler halinde daha ziyade orta sahada oynandı futbol. Serdar 12. dakikada tehlikeli bir rakip akınını iki hamlede önledi. Sarıyer sol kanattan yapılan bir orta sonucunda Kemal’in kafa golü 1-0 öne geçti..

Maçın ikinci yarısı müthiş mücadele ile geçti. Rakip beraberliği kurtarabilmek için bütün hatları ile atak yaptı ve 57’cn dakikada beraberliği sağladı: 1-1. Beraberlik golü ile yetinmedi ve maçı koparmak için atak üstüne atak geliştirdi. Maçın son yarım saati oynanırken devreye Günay Şakar girdi ve 76. dakikada Kıvanç’ın nefis pasına yaptığı müthiş vuruşla takımının ikinci golünü attı,.87’ci dakikada Emrah’ın pası ile buluşan Günay takımının üçüncü ve kendisinin ikinci golünü kaydetti. Ancak Sarıyer’in gol fırtınası dinmedi ve nihayet 90+1 de yine Emrah’ın pası ile topla buluşan Günay maçın skorunu belli eden dördüncü golü kaydetti: 4-1.

Sarıyer maça inatla asıldı, oyundan kopmadı ve teknik direktör Bahri Kaya’nın yerinde müdahaleleri ile maçı lehine çevirmeyi bildi. Oysa rakip takım iyi top çeviriyor ve oyuna hakim durumda oynuyordu. Afma ikinci yarıda rakip yine aynı futboluna oynamasına rağmen Sarıyer ani ataklarla oyunu lehine çevirdi. Bu yarıda Kıvanç’ın akıllı, oyunu, Bertül’ün anormal presi,Ahmet’in hatasız futbolu, Yaser’in müthiş mücadelesi, Alim’in bitirici defarları ile rakip defansı darmadağıh ettiler. Oyuna maçın sonlarına giren Emrah son 7/8 dakikada o kadar güzel paslar attı kı bunları da Günay gole çevirerek sonuca gitti. Günay ikinci yarnıda oyuna girdi ve fırtına gibi esti, sonucu alan futbolcu olmayı bildi.
Görünen o ki; Sarıyer’in yaşlı dediğimiz futbolcularından Serdar, Yaser bugünkü formlarını devam ettirir, Kıvanç, Emrah, Hakan, Serkan Balcı form tutarlarsa Sarıyer’in ligin tepesini zorlaması zor olmayacaktır.