Sarıyer Spor Kulübü Genel Kurulu!

ig maçları bitti. Sarıyer 2017/2018 dönemini 8. nci sırada bitirdi. Yani ortanınüzerinde ve tehlikeli bölgedenn hayli uzakta ama şampiyonluk denilen büyük zaferin ise hayli altında yer aldı.

Oysa Sarıyer Lige iddialı girmişti. Ama beklyenen olmadı. Takım istenen futbolu oynayamadı ve çok erken havlu atarak şampiuyonluk iddiasından uzaklaştı. Aszlında benim kabulum takımın bilhassa teknik olarak iyi yönetilmediği merkezinde. İeri yaşta ve daha evvelki gelişende başarısız olan birisine tüakımın teslim edilmesi yanlışı, diğer yanlışları beraberinde getirdi. Teknik Direktör değişikliği de yanlış tercihti… Ama ne olursa olsun takım kadrosu hiç de fena değildi. Çok iyi hazırlanabilseydi, gereği kadar sezon başı hazırlıklar yapılabilseydi ç ok daha iye sonuçlar alınabilir, en azından play-off’a kalınabilirdi. Ama olmadı…
Sarıyer takımı en iyi şekilde temsil edildi. Göülb istiyor ki çok dtaha başarılı olsun ve bir üst yigea çıksın. Sarıyerk buna gerçek layık bir takım.
Sarıyer kulübü, elbetteki diğer kulüpler gibi mali sıkıntı içinde olan bir kulüp ama. Bu sıkıntılara karşın yine de Türkiye’deki profesyonel tumlüplerinr içinde horcu en az olan beş kulüpten biri. belki de ilk üçünden biri. Bunu da unutmamak gerekir. Hiç bir resmi kuruma borcu yok. Piyasa borcu öyle çok çok fazla değil. Transfer paralarından (garanti para ve maç başları) kalan borçlar var. Bunlardta karşılanabilir. Haengi kulübün borcu yok ki.
Sarıyer S. K. de, her kulüpte olduğu gibi yönetimin kurulu büyük özverigösteriyor ama esas özveri’i büyük sorumluluklar üstlenen kulüp başkanı Saffet Akkoyun gösteriyor.Kulübün büyük giderlerini karşılamaktan geri kalmıyor. Verdiklerini alacak kaldediyor tabii ki haklı amao parayı alacak mı? Nasıl ödenecek? Buna da yine kendisi ve ekip arkadaşları karar verecek tabii. SayınSaffet Akkoyun biliyor ki Sarıyer kulübüne para veren başkanlardan parasını geri alan hiç yok…Buna rağmen ödeme yapqmaktan geri kalmıyor, kulübünü mali çıkmaz ın içine düşürmüyor.
Sezon sonu geldi. Yeni sezon için genel kurul sürecine girildi. Son yıllarda şampiyonluğa hasret kalan Sarıyer’e yeni bir hava gelmesi için Başkan arayışına girildi. Tabii ki bu üyelerin en doğal hakkı. “Ben Varım” diyen bir arkadaş da ortaya çıktı. Kulüp üyesi olması ayrıca sevindirici. Kulübümüzde “Ben başkan adayıyım” demekle tabii ki başkan olunmuyor…Bir dizi temaslar ve olur/olabilir kanaati sağlanması gerekiyor. Bu gibi çalışmalar aceleye gelmez/getirilmez. Getirilirse de istenen sonuç alınamaz … Başkan Adayı olarak öne çıkan ve görev isteyen Sayın Erdal Alkış’ın çıkışı ile sevindik. Temasımız oldu. Temaslarımız oldu,devam edecek, Mayısın ilk haftasına kadar beklemek akla uygun gelir düşüncemizi bildirdik. Olmadı, zira çalışma arkadaşlarına söz vermiş adaylığını açıklayacak ve öyle yaptı… Kulübe başkan adayı çıkmasının anlaşılması üzerine, ağır yük altında ezilen Saffet Akkoyun, “bunca yılımı verdim, kolay pes demem, ben de varım” adaylığını açıkladı. Kendince nedenlerini de açıkladı. Her iki adayın görüşlerine saygı duyarım. Adaylar çıkar, mücadele eer, biri seçilir.
Sarıyer S.K. de iki başkan çarpışması pek az oldu. Bu da kırgınlığı beraberinde getirdi. Böyle olay iki kez oldu. Daha ziyada kulüpte başkan değişecekse, yönetim kurulunda bir kaç yıl görev alanlardan biri tespit edoilir ve o başkan seçilir. Böyle olsun istedim şahsen. Ama kubul görmedi. Bugün basın açıklamasını okuyunca üzçüldüğümü itiraf etmek isterim.Sayın Erdal Alkış “Başkanlıktan çekildim” diyor. Keşke yönetim kuruluna girse ve II. Başkan olarak görev alsa ve gelecek yıla hazırlık yapsaydı. Ama o da görüşlerinde haklı, bir şey diyemem. Ama şu bir gerçek ki, yıllardan beri atıl durumda olan üyelerin hareketlenmesine, kulüplerine sahip çıkmalarına yardımcı oldu.Bu konuda da hakkını teslim etmek gerekir. Görünen o ki, gelecek pazar hayli kalabalık bir üye katılımı ile kulübümüzün genel kurulunu yapacağız.Şimdiden seçileceklere başarılar dilerim.